![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8192176
*
nr 819 2176
Spegel
med ljusarm, masurbjörk, , höjd: 60
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2013
kl 18:19:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 22:08:00
1
100 kr
5/4 13:47:43
2
200 kr
5/4 18:24:32
1
300 kr
5/4 22:36:46
2
300 kr
5/4 22:37:30
2
350 kr
6/4 00:17:35
3
500 kr
6/4 21:31:09
2
450 kr
8/4 10:39:16
4
800 kr
8/4 17:18:58
5
700 kr
8/4 18:14:19
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusarm masurbjörk spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 819 2176
Spegel
med ljusarm, masurbjörk, , höjd: 60
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 22:08:00 | 1 | 100 kr |
5/4 13:47:43 | 2 | 200 kr |
5/4 18:24:32 | 1 | 300 kr |
5/4 22:36:46 | 2 | 300 kr |
5/4 22:37:30 | 2 | 350 kr |
6/4 00:17:35 | 3 | 500 kr |
6/4 21:31:09 | 2 | 450 kr |
8/4 10:39:16 | 4 | 800 kr |
8/4 17:18:58 | 5 | 700 kr |
8/4 18:14:19 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusarm masurbjörk spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53